Ulusal Enerji Forumu

Başlangıç » Forum Haberleri » 2020 Enerjide ‘İnovasyon Yılı’ olacak!

2020 Enerjide ‘İnovasyon Yılı’ olacak!

Türkiye’nin Forum Kurucusu Neslihan Gökdemir:

“Enerjide Piyasalaşma, Güvenlik, Politika, Rekabet ve İnovasyon” ana temalı

2020 Türkiye Enerji Forumu’na hazırlanıyoruz!

ng.sahneForum girişimimiz dolayısıyla, bir bayan yönetici olarak, 28 yıllık mesleki yaşamımın içinde 18 yıldır sektörün piyasalaşma serüvenine tarihi zamanlarda, ‘forum kurucusu’sıfatıyla anlamlı ve öncü katkılarda bulundum.

1999 yılında oluşturduğum ilk forum fikrini, 2001 yılında, piyasaların liberalleşmesi ile hayata geçirdik. Türkiye Enerji Forumu’nun, T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı himayelerinde; sektörümüzden aldığımız destek ve cesaretle yaşam bulmasını sağladık.

Bugüne kadar yaşadığımız sayısız zorluğa ve tökezlemeye rağmen, deneyimler hazinemiz ve yol göstericimiz oldu. Göz yaşlarımı tutamasam da kimi zaman, bu girişimimizle gurur duyuyorum… Ve bu güzel  memleketi çok seviyorum.

2001-2050 perspektifinde, 50 yıllık yolculuğa kaldığımız yerden devam…

Yıllar içinde, 4000’e yaklaşan enerji sektör mensubu ve adayını; Türkiye ve dünya kamuoyu ile stratejik bir zamanlama ile öncü etkinliklerde bir araya getirdik.

Forum girişimimizi başlattığımız süreçte; STK’lar yoktu, üniversitelerin algısı yeterli seviyede değildi. Özel sektör küçük bir azınlıktı, inşaat sektörü kuruluşlarımız, sanayicilerimiz henüz  enerji dağıtıcı ve üreticisi olmamışlardı, sektör kamu ağırlıklı hantal bir görünümde, motivasyonu ve hatta morali düşüktü…

Bütün bu kanallara ve özellikle de yatırımcılara doğru zamanda önemli bilgiler aktardık, bugün yanılmadığımızı açıkça ve memnuniyetle gözlemliyoruz.

Türkiye’nin ve enerji sektörünün ilk Forum’u olmak…

Uzun yıllardır, enerji sektöründeki faaliyetlerimi, henüz 7 yaşına getirdiğimiz biricik oğlumun sağlıkla büyümesine adamış olmam nedeniyle, bu uzun yolculuğa uzun bir ara verdim…

Enerjimi; kitap yazma ve  inovatif projelerin kurgusuna yoğunlaştırdım. Dünyayı ve piyasaları yakından izleyerek, 2020’de Türkiye ve dünya için alanında pek çok yeniliğe imza atmaya hazırlanıyoruz. Bu yenilikçi yapı ve enstrümanların ancak güçlü işbirlikleri ile kurulup geliştirilebileceğine tam bir inançla…

İNOVATİF BİR FORUM DAHA…

Uzun bir aradan sonra 2020 Türkiye’nin Enerji Forumu’nu heyecan ile beklediğinizi biliyoruz..

Farkı Sizlerle yaratacağız!

“Enerjide Piyasalaşma, Güvenlik, Politika, Rekabet ve İnovasyon” ana temalı yeni bir foruma hazırlanıyoruz. Enerji Piyasası İzleme ve Derecelendirme Ajansı (EPİDA)’nın etkinlik yapımcısı olacağı toplantı için İstanbul’da geriye sayımı 2019’da başlatacağız. Forum öncesinde, sektörün değişik segmentlerinin  ele alınacağı hazırlık toplantıları gerçekleştireceğiz.

İşbirliği ve etkinliklerimiz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

%d blogcu bunu beğendi: