Ulusal Enerji Forumu

Başlangıç » Forum Haberleri » 50 yıllık yolculuğa devam…

50 yıllık yolculuğa devam…

Reklamlar

Sene 2018: Enerji dolu, esin veren, öncü projelerle geçen 17 yılı geride bırakırken…

Uzun vadeli başarıya giden o uzun yolda büyük iş tecrübelerinin süzdüğü bilgiyi geleceğe taşıma kararlılığında olan Ulusal Enerji Forumu, ‘İktisatçı’ ve ‘Gazeteci’ Neslihan Gökdemir ve ekibi tarafından, 2001 yılında kurulmuştur.  Gökdemir, Türkiye’de tüm kesimlerle çalışarak ürettiği yıllık olağan toplantıların mimarıdır. Ulusal Enerji Forumu, kurulduğu günden bugüne; daima geleceğe umut ve güvenle bakmamızı sağlayacak, sektörel özgüveni pekiştirecek tarihi zamanlarda toplantılar ve yayınlar tasarlamış ve gerçekleştirmiştir. Daima yeni bir gelecek perspektifi çizilerek; dünyada ve Türkiye’deki gelişmeler büyük bir özveri ve sabırla değerlendirilmiş; objektif bir bakış açısıyla tüm kesimlerle hayata geçirilmiştir.

Enerji sektörünün; daha çok değişeceği ve gelişeceği öngörüsünden hareket eden Ulusal Enerji Forumu, ulusal ve uluslararası veriler iyi değerlendirilirse, sektörün değişimlere hazır olabileceğine ve gelişmelere ayak uydurabileceğine; bu gerçekten hareketle, bugünü konuşurken, geleceği tasarlamak gerektiğine güçlü bir şekilde inanmakta ve bu öngörüyle “Enerjide Yeni Geleceğe” sloganını kuruluşundan bu yana tüm tematik projelerinde kullanmaktadır.

Elliye yakın ulusal ve uluslararası uzman ve danışmanıyla, sektörde kendi olanaklarıyla oluşturduğu özgün bir faaliyet matrisi ile projelerini geliştiren Ulusal Enerji Forumu; önümüzdeki yıllarda, dünya ekonomisi ve siyasetinin büyük bir değişim geçireceği görüşündedir. Bizleri etkileyecek en önemli dönüm noktalarının kriz dönemleri olduğunu savunan kuruluş, tüm dünyayı etkisi altına alan küresel kriz dalgasına sektörün daha sağlam, daha güçlü ve daha hazırlıklı girebilmesini sağlayacak olan stratejik yaklaşımın ancak tüm paydaşlarla aynı çatı altında üretilebileceği; bu felsefe ile anlamlı ve kalıcı bir başarı elde edilebileceği düşüncesindedir. Yenilikçi düşünce ve vizyonu ile Ulusal Enerji Forumu, enerji sektöründeki karar vericilerin bilgi edinme, geliştirme ve yönetme yeteneklerini arttırmak, sürdürülebilir enerji politikalarının üretilmesini sağlamak amacı ile 2001 yılında daha rasyonel bir sektör tasarlamak amacı ile İstanbul’da kurulmuş öncü, tarafsız ve özel bir bilgi kuruluşudur.

Türkiye’nin ve sektörün esin kaynağı Ulusal Enerji Forumu, 17. Yaşında

İş insanı Neslihan Gökdemir’in Kurucu ve Başkanı olduğu Ulusal Enerji Forumu, 2001 yılının kriz atmosferinde, böylesi önemli bir girişimi, kararlılıkla ve ciddi bir hazırlıkla; üstelik herhangi bir kamusal destek alınmaksızın, enerji piyasalarının liberalleştiği tarihi bir süreçte hayata geçirmiş; çok büyük uluslararası ilgi, katılım ve takdir toplamıştır. Forum’un “Türkiye’nin Yeni Enerji Stratejileri” ana teması ile gerçekleştirilmesi ve sonrasında onyedinci yaşında tarafsızlıkla sürdürülebilmesi; Kurucu ve Başkanı Neslihan Gökdemir ile ekibinin büyük azim ve kararlılığının ürünüdür.

Ulusal Enerji Forumu, kurulduğu ilk ve ikinci olağan toplantılarında “Türkiye’nin Yeni Enerji Stratejileri”; üçüncüsünde “Küresel Enerji Dengeleri ve Türkiye”,dördüncüsünde ise “Rekabet Edebilir Bir Sanayi İçin Enerjide Yenilikler” ve beşincisinde “Sürdürülebilir Yaşam İçin Enerjide Büyük İnovasyon” “Enerjide Yükselen Yeni Bölgesel Güç: Türkiye” ana temalarını mercek altına almıştır. Forum, kurulduğu ilk yılında ana toplantılarını İş Kuleleri Oditoryumu’nda, ikinci olağan toplantılarını Çırağan Sarayı’nda, üçüncü ve dördüncü toplantılarını Lütfü Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda, beşincisini ise Kandilli Adile Sultan Sarayı gibi seçkin kent mekânlarının tüm bina ve donanım olanaklarını kullanarak gerçekleştirmiştir.

Ulusal Enerji Forumu, bugüne kadar gerçekleştirdiği ulusal forum dizileri çerçevesinde, 302 üst düzey karar vericiyi ‘konuşmacı’ ve 3853 üst düzey karar vericiyi ‘katılımcı’ olarak; toplam 114 oturumda ağırlamıştır. İş dünyası, politika, sivil toplum, kamu ve diplomatik kuruluşlar ile basın ve üniversitelerden seçkin konukların yanısıra uluslararası kuruluşların temsilcilerini; ilk kez böylesine bir konsept çerçevesinde Türkiye’de ağırlayan Forum’un bugüne kadar işbirliği yaptığı kuruluşlar sektöre yön veren çok önemli misyonlara sahiptir.

bayrak uluslararasi.final

 

Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: