Ulusal Enerji Forumu

Başlangıç » Hakkında » Forum » Forum

Forum

Bu blogu takip etmek ve yeni gönderilerle ilgili bildirimleri e-postayla almak için e-posta adresinizi girin.

Google Translate

Ulusal Enerji Forumu 2001 – 2050

anasayfa_gorsel_8.2050

Ulusal Enerji Forumu, bugüne kadar gerçekleştirdiği ulusal forum dizileri çerçevesinde, 302 üst düzey karar vericiyi ‘konuşmacı’, 3853 üst düzey karar vericiyi ‘ katılımcı’ olarak toplam 114 oturumda ağırlamıştır. İş dünyası, politika, sivil toplum, kamu ve diplomatik kuruluşlar ile basın ve üniversitelerden seçkin konukların yanısıra uluslararası kuruluşların temsilcilerini de ilk kez böylesi bir konseptte Türkiye’de bir araya getirme başarısını gösteren Ulusal Enerji Forumu’nun işbirliği yaptığı kuruluşlar sektöre yön veren çok önemli misyonlara sahiplerdir.

MİSYON / VİZYON:

İnovatif düşünce ve vizyonu ile Ulusal Enerji Forumu, enerji sektöründeki karar vericilerin bilgi edinme, geliştirme ve yönetme yeteneklerini arttırmak, sürdürülebilir enerji politikalarının üretilmesine katkı sağlamak, rasyonel ve etkileşimli bir sektör inşa edilmesinde öncü rol oynamak amacı ile İstanbul’da kurulmuş objektif kriterlere sadık tarafsız  bir forumdur.

İş dünyası, politika, sivil toplum, kamu ve diplomatik kuruluşlar ile basın ve üniversitelerden seçkin konukları, uluslararası kuruluş temsilcilerinin de katılabildiği özgün faaliyet ve konseptlerde  bir araya getirir.

Forum, piyasaya geçiş sürecinde özel sektöre rehberlik etmek amacıyla, Türkiye’de ‘Enerjide Bilgi İdaresi’ misyonu ve 2001–2050 vizyonu ile kurulmuş ilk ve tek yapılanmadır. Forum’da alınan kararların bağlayıcılığı bulunmamakla birlikte, ülkedeki sektörel strateji ve politikaların inşasında önemli rol oynamaktadır.

sekreterya UEF 86x86cm_dsuk

%d blogcu bunu beğendi: